Zebranie Rady Osiedla.

15.05.2017 Sporo emocji towarzyszyło majowemu zebraniu Rady Osiedla Pobitno. Na spotkaniu byli obecni radni miasta Rzeszowa Jolanta Kazimierczak i Jerzy Jęczmienionka.

Sporą część spotkania zajęła sprawa inwestycji mieszkaniowej przy ul. Kurpiowskiej i Małopolskiej. Mieszkańcy walczą o inwestycje umożliwiające właściwe funkcjonowanie tej części osiedla. Są to dodatkowa droga wyjazdowa z osiedla, plac zabaw dla dzieci oraz miejsca parkingowe. Mieszkańcy chcą także, żeby samochody ciężarowe dojeżdżały do budowy tylko od ulicy Małopolskiej. W tej sprawie, najpóźniej 14 czerwca, odbędzie się spotkanie mieszkańców z Prezydentem Miasta Rzeszowa.

Rada Osiedla Pobitno złożyła wniosek o budowę dwóch zawrotek na ulicy Lwowskiej. Pierwsza miałaby powstać na wysokości muru cmentarnego (na tą zawrotkę część mieszkańców ulicy Szkolnej nie chce sie zgodzić), druga - na skrzyżowaniu z ulica Sadową. Pomysł budowy zawrotek ma trafić na Komisję Ruchu i Bezpieczeństwa przy Prezydencie Miasta Rzeszowa.

Podczas spotkania prezentowana była koncepcja nowej drogi przez osiedle Pobitno. Według przedstawionej koncepcji, obecna ulica Dworaka miałaby zostać przedłużona i poprowadzona nadbrzeżem Wisłoka. Miałaby się łączyć się z ulicą Ciepłowniczą. Taki przebieg drogi jest bardzo kosztowny. Na pewno konieczne będą wyburzenia kilku domów. Więcej o tej drodze już niedługo na www.pobitno.pl.

Ponadto omawiane były następujące tematy:
- Rozstrzygniety został przetarg na projekt budowy chodnika przy ul. Załęskiej, na odcinku od ul. Konfederatów Barskich a torami kolejowymi.
- Nadal nie została ukończona budowa boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2
- Dni osiedla odbędą się 25 czerwca. Juz dzisiaj na nie zapraszamy!

(Adam Napiórkowski)

Przekaż 1% podatku

Przedszkole publiczne nr 11
Nr KRS 0000145905

Powietrze Pobitno - kliknij

Sponsor Rajdu Szlakiem Konfederatów Barskich

Sponsorzy imprezy
65 lat Pobitna
w Rzeszowie
 Kontakt z redakcją redakcja@pobitno.pl Wszelkie prawa zastrzeżone przez pobitno.pl Osiedle Pobitno Rzeszów