Zebranie Rady Osiedla.

15.05.2017 Sporo emocji towarzyszyło majowemu zebraniu Rady Osiedla Pobitno. Na spotkaniu byli obecni radni miasta Rzeszowa Jolanta Kazimierczak i Jerzy Jęczmienionka.

Sporą część spotkania zajęła sprawa inwestycji mieszkaniowej przy ul. Kurpiowskiej i Małopolskiej. Mieszkańcy walczą o inwestycje umożliwiające właściwe funkcjonowanie tej części osiedla. Są to dodatkowa droga wyjazdowa z osiedla, plac zabaw dla dzieci oraz miejsca parkingowe. Mieszkańcy chcą także, żeby samochody ciężarowe dojeżdżały do budowy tylko od ulicy Małopolskiej. W tej sprawie, najpóźniej 14 czerwca, odbędzie się spotkanie mieszkańców z Prezydentem Miasta Rzeszowa.

Rada Osiedla Pobitno złożyła wniosek o budowę dwóch zawrotek na ulicy Lwowskiej. Pierwsza miałaby powstać na wysokości muru cmentarnego (na tą zawrotkę część mieszkańców ulicy Szkolnej nie chce sie zgodzić), druga - na skrzyżowaniu z ulica Sadową. Pomysł budowy zawrotek ma trafić na Komisję Ruchu i Bezpieczeństwa przy Prezydencie Miasta Rzeszowa.

Podczas spotkania prezentowana była koncepcja nowej drogi przez osiedle Pobitno. Według przedstawionej koncepcji, obecna ulica Dworaka miałaby zostać przedłużona i poprowadzona nadbrzeżem Wisłoka. Miałaby się łączyć się z ulicą Ciepłowniczą. Taki przebieg drogi jest bardzo kosztowny. Na pewno konieczne będą wyburzenia kilku domów. Więcej o tej drodze już niedługo na www.pobitno.pl.

Ponadto omawiane były następujące tematy:
- Rozstrzygniety został przetarg na projekt budowy chodnika przy ul. Załęskiej, na odcinku od ul. Konfederatów Barskich a torami kolejowymi.
- Nadal nie została ukończona budowa boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2
- Dni osiedla odbędą się 25 czerwca. Juz dzisiaj na nie zapraszamy!

(Adam Napiórkowski)

Dni Osiedla Pobitno
26 maja 2018
Zapraszamy!!!

Głosuj na zadania do RBO

Zadania nr 5, 34, 59
kliknij

Sponsorzy Dni Osiedla Pobitno
26 maja 2018

Kontakt z redakcją redakcja@pobitno.pl Wszelkie prawa zastrzeżone przez pobitno.pl Osiedle Pobitno Rzeszów