Spotkanie z Prezydentem Rzeszowa ws. inwestycji na osiedlu Pobitno

14.06.2017 Dzisiaj w ratuszu odbyło się spotkanie mieszkańców osiedla Pobitno z Prezydentem miasta Rzeszowa. Podczas spotkania były poruszane tematy związane z koniecznymi inwestycjami w związku z budową bloków przez firmę Hartbex. Radę Osiedla reprezentował Kazimierz Walat.

Ponadto w spotkaniu uczestniczyli m. in. Marek Ustrobiński – wiceprezydent Rzeszowa oraz Grzegorz Tarnawski – dyrektor Biura Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa.

Podczas spotkania padły ważne deklaracje związane z naszym osiedlem.

  1. Dodatkowa droga wyjazdowa z „nowego Pobitna” będzie realizowana. W tej sprawie prowadzone są prace projektowe. Powstanie za garażami bloku przy ul. Kurpiowskiej 5. Oprócz drogi powstanie chodnik, pobocze i najazdowe miejsca parkingowe.
  2. Poszerzony zostanie wyjazd z ul. Morgowej. Przy skrzyżowaniu z al. Żołnierzy I AWP powstanie dodatkowy pas. Z jednego pojedziemy na wprost i w lewo. Z drugiego – w prawo.
  3. Parkingi na działkach miejskich przy ul. Małopolskiej, które wybuduje firma Hartbex będą ogólnodostępne.
  4. Władze miasta podejmą działania w kierunku wykupu działek przy ul. Małopolskiej (przy przedszkolu) z przeznaczeniem ich na plac zabaw.
  5. Na wniosek mieszkańców, Prezydent Rzeszowa zwrócił się do Prezesa firmy Hartbex  z prośbą o ograniczenie uciążliwości związanej z prowadzonymi pracami dla mieszkańców ul. Małopolskiej.

No to czekamy!

(Adam Napiórkowski)

Dni Osiedla Pobitno
26 maja 2018
Zapraszamy!!!

Głosuj na zadania do RBO

Zadania nr 5, 34, 59
kliknij

Sponsorzy Dni Osiedla Pobitno
26 maja 2018

Kontakt z redakcją redakcja@pobitno.pl Wszelkie prawa zastrzeżone przez pobitno.pl Osiedle Pobitno Rzeszów