Spotkanie z Prezydentem Rzeszowa ws. inwestycji na osiedlu Pobitno

14.06.2017 Dzisiaj w ratuszu odbyło się spotkanie mieszkańców osiedla Pobitno z Prezydentem miasta Rzeszowa. Podczas spotkania były poruszane tematy związane z koniecznymi inwestycjami w związku z budową bloków przez firmę Hartbex. Radę Osiedla reprezentował Kazimierz Walat.

Ponadto w spotkaniu uczestniczyli m. in. Marek Ustrobiński – wiceprezydent Rzeszowa oraz Grzegorz Tarnawski – dyrektor Biura Gospodarki Mieniem Miasta Rzeszowa.

Podczas spotkania padły ważne deklaracje związane z naszym osiedlem.

  1. Dodatkowa droga wyjazdowa z „nowego Pobitna” będzie realizowana. W tej sprawie prowadzone są prace projektowe. Powstanie za garażami bloku przy ul. Kurpiowskiej 5. Oprócz drogi powstanie chodnik, pobocze i najazdowe miejsca parkingowe.
  2. Poszerzony zostanie wyjazd z ul. Morgowej. Przy skrzyżowaniu z al. Żołnierzy I AWP powstanie dodatkowy pas. Z jednego pojedziemy na wprost i w lewo. Z drugiego – w prawo.
  3. Parkingi na działkach miejskich przy ul. Małopolskiej, które wybuduje firma Hartbex będą ogólnodostępne.
  4. Władze miasta podejmą działania w kierunku wykupu działek przy ul. Małopolskiej (przy przedszkolu) z przeznaczeniem ich na plac zabaw.
  5. Na wniosek mieszkańców, Prezydent Rzeszowa zwrócił się do Prezesa firmy Hartbex  z prośbą o ograniczenie uciążliwości związanej z prowadzonymi pracami dla mieszkańców ul. Małopolskiej.

No to czekamy!

(Adam Napiórkowski)

Przekaż 1% podatku

Przedszkole publiczne nr 11
Nr KRS 0000145905

Powietrze Pobitno - kliknij

Sponsor Rajdu Szlakiem Konfederatów Barskich

Sponsorzy imprezy
65 lat Pobitna
w Rzeszowie
 Kontakt z redakcją redakcja@pobitno.pl Wszelkie prawa zastrzeżone przez pobitno.pl Osiedle Pobitno Rzeszów