Kiedy powstanie boisko?

5.05.2017. Boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym miało powstać jeszcze w 2016 roku. Ale boiska dalej nie ma. Dlaczego?

Pieniądze na budowę boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym udało się wygrać w głosowaniu w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wniosek w tej sprawie przygotowała Rada Osiedla Pobitno a poparło go 1037 osób. Więcej o głosowaniu czytaj tutaj.

Po wygranym głosowaniu w trójkącie Urząd Miasta Rzeszowa, Rada Osiedla Pobitno i dyrekcja ZSP nr 2 udało się ustalić jak boisko ma wyglądać, do czego ma służyć, jaka ma być nawierzchnia itp. Co ważne, jeden z mieszkańców osiedla Pobitno, zgodził się, żeby przez jego działkę przejeżdżały maszyny budowlane. W przeciwnym wypadku inwestycja nie mogłaby zostać zrealizowana.

Inwestor, czyli Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg i został wybrany wykonawca. Boisko miało powstać do 30 listopada 2016 roku. Ale nie powstało. Po przekroczeniu tego terminu wykonawcy miały zostać naliczone kary. Kolejny termin wykonania boiska został wyznaczony na 28 kwietnia. Wykonawca wyrównał teren, postawił słupy oświetleniowe, słupy pod osiatkowanie i ułożył sztuczną trawę. Inwestycja nie została ukończona a to co zostało wykonane budzi niepokój mieszkańców osiedla. Szczególnie nawierzchnia boiska. Sztuczna trawa jest rzadka i krótka. Do tego zasypana piaskiem. Miejscami wygląda to jak boisko do siatkówki plażowej.

Wedle informacji z Urzędu Miasta umowa z wykonawcą zostanie rozwiązana. Musi zostać wykonana inwentaryzacja i jakaś inna firma dokończy realizację zadania. Trzeba to zrobić jak najszybciej. Boisko powinno służyć dzieciom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 oraz mieszkańcom osiedla.

(Adam Napiórkowski)

Przekaż 1% podatku

Przedszkole publiczne nr 11
Nr KRS 0000145905

Powietrze Pobitno - kliknij

Sponsor Rajdu Szlakiem Konfederatów Barskich

Sponsorzy imprezy
65 lat Pobitna
w Rzeszowie
 Kontakt z redakcją redakcja@pobitno.pl Wszelkie prawa zastrzeżone przez pobitno.pl Osiedle Pobitno Rzeszów