25 pięter na osiedlu Pobitno!!!

17.10.2014. 25 pięter!!! Tyle kondygnacji może mieć najwyższy budynek na osiedlu Pobitno. Byłby to też jeden z najwyższych budynków w Rzeszowie. Firma Hartbex, do której należy większość działek u zbiegu ulic Małopolskiej i Kurpiowskiej złożyła w urzędzie miasta Rzeszowa koncepcję zagospodarowania tego terenu. Już mogli się z nim zapoznać sąsiedzi planowanej inwestycji.

Plac przy ul. Kurpiowskiej i Małopolskiej to dzisiaj teren rekreacyjny, z którego korzystają mieszkańcy osiedla Pobitno. Znajdują się tam plac zabaw, zaniedbane boiska sportowe oraz siłownia. Ale teren ten jest sukcesywnie przejmowany przez firmę Hartbex. Obecnie większość potrzebnych działek już jest własnością dewelopera. Deweloper początkowo planował wybudować tam blok schodkowy, w kształcie litery U. Najniższa część miała liczyć cztery piętra, najwyższa – osiem. Obok miał powstać ogólnodostępny parking i tereny rekreacyjne. Taką koncepcję przedstawił deweloper na spotkaniu z mieszkańcami.

Ale jak się okazuje sytuacja uległa radykalnej zmianie. Teraz koncepcja zakłada powstanie dwóch bloków. Jeden miałby mieć siedem pięter w najniższym miejscu, osiemnaście w najwyższym. Drugi blok odpowiednio od dziewięciu do dwudziestu pięciu. Po budynkami miałby się znaleźć podziemny parking. Łącznie miałoby powstać 317 mieszkań. Parking ogólnodostępny i teren rekreacyjny będzie znacznie mniejszy niż w pierwszej koncepcji.  

Taka koncepcja wzbudza niepokój mieszkańców. Znacząco zmniejszy się teren rekreacyjny – ostatni taki na osiedlu Pobitno. Na niewielkim terenie pojawi się ok. 500 nowych samochodów i to spowoduje (spotęguje) ogromne problemy komunikacyjne. Dalszy problem to zacienienie niższych budynków.

(Napiórkowski)

Sponsorzy Dni Osiedla Pobitno
26 maja 2018
Kontakt z redakcją redakcja@pobitno.pl Wszelkie prawa zastrzeżone przez pobitno.pl Osiedle Pobitno Rzeszów